• Spływy Kanadyjkami

  Oferuję organizację spływów kanadyjkami dostosowanych do umiejętności i doświadczenia uczestników, zarówno dla osób początkujących i rodzin z dzieckiem, jak i dla bardziej doświadczonych kajakarzy (z licznymi przenioskami kajaka, naturalnymi przeszkodami itp.).
 • Przewodnik Opolski

  Jako licencjonowany przewodnik turystyczny po województwie opolskim i jednocześnie miłośnik aktywnego wypoczynku, oferuję Państwu organizację wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych.
 • Spływy Stobrawą

  Walorem Stobrawy jest czystość jej wód, piaszczyste dno, malownicze położenie i stosunkowo niewielka głębokość (poziom wody maks. po pas). Dodatkowo atrakcją spływu Stobrawą jest fakt, iż większa część trasy przebiega przez obszar Natura 2000 „Łąki nad Stobrawą w okolicach Kluczborka” bądź Stobrawski Park Krajobrazowy.
 • 1
 • 2
 • 3

OPOLSKA PRZYGODA w studiu Radia Opole w Kluczborku

W dniu 23 października br. miałem okazję po raz pierwszy być gościem w nowym studiu Radio Opole w KluczborkuW miłej atmosferze z redaktor Kamila Gal-Skorupa "na żywo" rozmawialiśmy o dobiegającym końca sezonie turystycznym w Powiecie Kluczborskim, w szczególnościach o największych atrakcjach turystycznych naszego regionu, turystach odwiedzających Powiat Kluczborski oraz o spływach kajakowych po lokalnych rzekach

Wakacyjne spływy kajakowe OPOLSKIEJ PRZYGODY

OPOLSKA PRZYGODA zaprasza serdecznie na wakacyjne spływy kajakowe dolinami rzek: Stobrawy, Budkowiczanki i Prosny.

Pływamy zawsze w weekendy (sobota, niedziela), a w przypadku zebrania się chętnych na co najmniej 5 kajaków także od poniedziałku do piątku (po wcześniejszym uzgodnieniu).

Aktualnie polecamy następujące trasy spływów:

1) doliną Stobrawy z Świercowskiego do Krogulnej (długość trasy ok. 5 km, czas spływu ok. 2 godz., stopień trudności: niski). Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby).

2) rzeką Budkowiczanką ze Starych Budkowic do Murowa (długość tej trasy wynosi ok. 8 km, a jej pokonanie zajmuje uczestnikom ok. 2-3 godzin. Stopień trudności: niski). Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby).

3) doliną Stobrawy z Wałdy do Osieka Dużego (długość trasy ok. 6 km, czas spływu ok. 2-3 h., stopień trudności: niski)
Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby).

4) doliną Stobrawy z Wałdy do Pieczyska (długość trasy ok. 10 km, czas spływu ok. 4-5 h., stopień trudności: wysoki, z uwagi na naturalne przeszkody niezbędne jest kilkukrotne przenoszenie kajaka/kanadyjki). Cena: 60 zł za kajak (czyli 30 zł od osoby), 70 zł za kanadyjkę (czyli po 30 zł od osoby).

5) doliną Stobrawy z Kraskowa do Markotowa Dużego (długość tej trasy wynosi ok. 7 km, a jej pokonanie zajmuje uczestnikom ok. 2-3 godzin. Stopień trudności: średni). Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby).

6) doliną Stobrawy z Bąkowa do Ośrodka Wypoczynkowego w Bąkowie (długość tej trasy wynosi ok. 2 km, a jej pokonanie zajmuje uczestnikom ok. 1 godz. Stopień trudności: niski). Trasa szczególnie polecana rodziną z dziećmi na "pierwsze przetarcie" :) Cena: 30 zł za kajak (czyli 15 zł od osoby), 40 zł za kanadyjkę (czyli po 13 zł od osoby).Podczas każdego spływ będzie do Państwa dyspozycji 7 szt. 2-osobowych kajaków i 5 szt. 3-4 osobowych kanadyjek (preferowane dla rodzin z dziećmi).

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji spływu zgodnie z oczekiwaniami uczestników.

Przed rozpoczęciem spływu przeprowadzamy instruktaż obsługi kajaka/kanadyjki oraz przedstawiamy opis trasy spływu. Pomagamy uczestnikom także podczas spływu, szczególnie przy przenioskach.

W trakcie spływu wykonujemy uczestnikom zdjęcia, które później nieodpłatnie przesyłamy na wskazany adres e-mailowy.Dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym uzgodnieniu, istnieje możliwość organizacji grilla/ogniska po zakończeniu spływu.

Zapraszam do przeczytania opinii uczestników zorganizowanych już spływów kajakowych: www.facebook.com/OpolskaPrzygoda/

Zapisy i informacje dotyczące spływu: tel. 607-080-795 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Do zobaczenia nad stobrawską wodą!

Spływ kajakowy doliną Stobrawy

Serdecznie zapraszamy miłośników aktywnego i rodzinnego wypoczynku na sobotnie wydarzenie: "Rodzinny spływ kajakowy doliną Stobrawy". Uczestnicy popłyną malowniczą doliną Stobrawy na trasie: Świercowskie - Krogulna.Zbiórka uczestników na parkingu przed kościołem w Fałkowicach w dniu 24 czerwca (sobota) o godz. 14.30.

W naszej ocenie trasa spływu należy do najpiękniejszych w całej dolinie Stobrawy :) Na całym odcinku rzeka jest tu szeroka (od 5 do ponad 10 metrów) i bardzo malownicza, gdyż przebiega głównie przez mozaikę lasów łęgowych, grądów i kwaśnych buczyn, tworząc wraz z pobliskimi stawami ostoję rzadkich ptaków i głazów. Od początku spływu możemy podziwiać w czystej wodzie liczne występujące ryby: koza, śliz i piskorz. Już wkrótce rzece doda dodatkowego uroku pięknie kwitnący grążel żółty :) Cała trasa liczy ok. 5 km, a jej pokonanie powinno zająć uczestnikom około 2 godzin.

Cena 2 osobowego kajaka wynosi 50 zł, zaś cena cena 3-4 osobowego kajaka wynosi 60 zł.

Ilość miejsc na spływie ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy i informacje: tel. 607-080-795 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.